Deze lezing is gebaseerd op het boek Waarover ik schrijf als ik over mijn gocart schrijf, waarin auteur Jens Pas verslag doet van een bijzondere reis die hij ondernam naar aanleiding van zijn zestigste verjaardag.
Wat bezielt een man van zestig om met een zelfgebouwde gocart honderden kilometers door Vlaanderen en Nederland te rijden?
Op het eerste gezicht lijkt het een verhaal over een bijzondere reis. Over een voertuig dat ooit speelgoed was. Over dijken, polderwegen, dorpen en toevallige ontmoetingen onderweg.
Maar gaandeweg blijkt het over iets anders te gaan.
Aan de hand van foto's, verhalen en fragmenten uit het boek neemt Jens Pas het publiek mee op een tocht die begint bij de gocart van zijn jeugd en uitmondt in een zoektocht naar de betekenis van onderweg zijn. Wat begon als een reisverslag groeide uit tot een mozaïek van herinneringen, ontmoetingen en beschouwingen over de weg die een mensenleven aflegt.
Onderweg duiken bijzondere verhalen op. Over een lichtmeridiaan die dwars door Europa loopt. Over mensen die hun eigen weg zochten. Over plaatsen die meer bewaren dan stenen en straten alleen. En over het merkwaardige inzicht dat we vaak denken dat we op zoek zijn naar antwoorden, terwijl we soms eerst de juiste vragen moeten leren stellen.
De lezing is tegelijk persoonlijk en herkenbaar, lichtvoetig en reflectief. Ze nodigt uit om met andere ogen te kijken naar de eigen levensreis en naar de verhalen die zich verschuilen achter de gewone dingen van elke dag.
Een inspirerende vertelling over vertrekken, verdwalen, ontmoeten en thuiskomen.
Duur: ongeveer 60 tot 90 minuten, inclusief ruimte voor vragen en gesprek.
Contacteer Jens voor meer info.
